Hej Hopp!

I helgen som var hade vi lite semester från projektet: renovera Broby skola. Men i helgen återupptar vi arbetet och nu börjar det kännas på riktigt att vi är på väg åt rätt håll. Det börjar bli varmare ute och det börjar grönska på marken. Det känns även när vi jobbar invändigt i skolan, att det är ljusare och trevligare. Och att vi äntligen blivit av med den hemska svampen!

Har ju planterat penseér i krukor för någon vecka sedan, och de blev så himla mysigt och fint!

tänkte uppdatera er läsare med lite nya bilder så småning om. Och jag tänkte även ta med kameran ner nu när jag ska greja där lite. Erik har byggt en stor kruka i trä, som vi ska måla och sen plantera blommor i ute vid infarten tänkte vi.

Men mer uppdatering kommer efter helgen!

Ha det fint tills vi hörs igen! // Ida

IMG_7253

IMG_7213