Hej!

Ska göra ett litet försök med att få upp lite nya bilder, och även bilder jag inte lyckats föra över förra gången. Erik har åkt iväg för att snickra lite i Skolan, jag är hemma och städar o pysslar. Jag har ju ont i min högra handled, så blir ju inte till så mycket hjälp idag direkt. Senare i kväll är det Broby byalags sommarträff, så Erik kan ju inte vara där hela kvällen.

Vi får väl se hur det går med bilderna… Gör ett eget inlägg med dem. Eller hur det nu blir!

Vi är glada över att vi fått så mycket posetiv respons på vårat husköp. Även om många tycker att vi är lite smått korkade, som har köpt ett sånt renoveringsobejekt. Men vi har haft många rundvandringar (får börja ta inträde, så tjänar vi snart ihop till lånet!)  och nyfikna glada grannar och släktingar. Det är kul, och gör oss glada och mer motiverade till att kämpa på ytterligare. Vi var ju nervösa innan,  vad grannarna skulle tycka. Inte kul om det inte är bra stämmning i byn. Men vi har ju inte hört något annat än trevlig respons, det är vi ju som sagt tacksamma för. Hoppas att det fortsätter så.

Hejsvejs!/ Ida