Hejsan!

Nu är Februari strax slut och vi går in i Mars månad. Den första vårmånaden. Men redan har snödropparna börjat titta fram vid Broby skola. Så härligt när det börjar grönska ute igen, sakta men säkert.

Ville bara kika in här och säga att vi mår bra och har det bra. Vi gör just nu inget rörande renoveringen av Skolan utan tänker att vi kör igång när det har blivit lite varmare och ljusare ute. Allt går ju mycket lättare då 🙂

Just nu när jag sitter här och skriver har jag sonen (som för övrigt snart blir 1 år) i knät, och han vill bara trycka på alla tangenter.

Vi har även planerat öppettider inför säsongen 2017, och vill meddela er att vi öppnar för säsongen söndagen den 30/4 på valborgsmässoafton.

Vill även påminna er om att vi som vanligt, även innan vi öppnar för säsongen, tar emot bokningar.

Ha det fint, så hörs vi säkert snart igen!

//Ida

IMG_6201