Hejsan allihop!

Hoppas ni mår bra?

Med oss är allt bara bra, vi passar på att ta det lite lugnt nu efter en väldigt stressig höst. Nu är det inte alls långt kvar tills vår lille bebis är beräknad, och tankarna hos oss ligger mycket där. Spänning och förväntan ligger i luften.

Kring Broby Skola är planerna främst som så att vi hoppas hinna måla framsidan och gaveln på huset i vår. Men det återstår att se, vi vet ju inte riktigt än hur mycket tid vi kommer ha med en liten bebis.

Anmälan till vårrundan och returrundan är inskickad sen en tid tillbaka. Men vi ber om ert tålamod kring kommande öppettider för sommarsäsongen. Vi ska orka med allt.

Men vi har fortfarande lika mycket idéer och sätter upp små delmål mellan varven. Men vi kommer inte renovera något där innan bebis tittat ut. Och inte i det närmsta där efter heller, då vi måste komma in i lite rutiner. Men som vi längtar!

 

Ha det så bra, så hörs vi!

// Ida & Erik

 

IMG_7593